Drukuj

Parę słów na temat moich wrażeń o praktykach w Fundacji FERSO...Te 4 tygodnie praktyk w sumie dość szybko mi minęły i  myślę, że dość owocnie. Moja praca polegała głównie na redagowaniu strony www.mlodziez.edu.pl. Pisałam, umieszczałam i tłumaczyłam artykuły, poprawiałam błędy, dopisywałam tagi i tym podobne, co było bardzo pracochłonne i przy okazji nauczyłam się obsługiwać program „Joomla”.

Za najbardziej przydatną rzecz jaka zrobiłam uważam współpracę z organizacjami pozarządowymi, które zrealizowały projekty w ramach Programu „Młodzież w działaniu” i zachęcam Was do spojrzenia na to, co stworzyłam TUTAJ i TU.

Oprócz pracy przy biurku, brałam także udział w spotkaniach informacyjnych na temat projektów europejskich- informacje na temat prowadzenie dokumentacji projektów, poznawanie procesu powstawania koncepcji projektów. Pomagałam tez organizacyjnie przy półkoloniach(warsztatach ekologicznych) w Szkole Podstawowej nr 5 w Konstantynowie, to także było fajne doświadczenie ze względu na kontakt z dziećmi, które brały udział w tych półkoloniach:) Uważam, że czas który tutaj spędziłam nie pójdzie na marne i że wiedza, którą nabyłam przyda mi się  w przyszłości!

Bardzo miło współpracowało mi z Fundacja FERSO, a w szczególności z moja opiekunką Gosią, która bardzo ciepło mnie przyjęła i dbała o to, abym jak najwięcej wyniosła z tych praktyk, za co bardzo jej dziękuję :)


Maja