Drukuj

Czym jesz HIV a czym AIDS, gdzie przeprowadza się bezpłatne badania, jakie są fakty związane z problematyką, a co jest mitem - projekt Fundacji "Łódź Ratunkowa".

Wiedzieć jest lepiej

Przy uczestnictwie młodzieży Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Łódź Ratunkowa" zrealizowała projekt "Wiedzieć jest lepiej". Celem projektu było zwiększenie świadomości na temat  problematyki HIV/AIDS w społeczności lokalnej miasta poprzez działanie młodzieży. Młodzież przygotowała ciekawą prezentację na ten temat, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy: www.lodzratunkowa.pl. Można z niej dowiedzieć się m.in. czym jesz HIV a czym AIDS, gdzie przeprowadza się bezpłatne badania, jakie są fakty związane z problematyką, a co jest mitem.

Działanie obejmowało ponadto przeprowadzenie sondy ulicznej na temat świadomości problemu. Sonda zrealizowana została na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, około 100 osób zostało sprowokowanych do zastanowienia się nad swoją wiedzą dotyczącą zagadnienia, mogli oni również porozmawiać z naszą młodzieżą, która dzięki przygotowaniu podczas warsztatów sama wzbogaciła się o podstawową wiedzę na temat HIV/AIDS.

O pracy w grupie Izabela Krawczyńska, inicjatorka pomysłu, mówi tak: "Początkowo mogło się wydawać, iż nie uda się z tą młodzieżą ustalić odpowiedzialnych zadań. Okazało się to dosyć trudne, ale możliwe. Z tego powodu jestem zadowolona z rezultatów. Nauczyłam się, że lepiej organizować wszystko z większym zapasem czasu".

Po dalsze informacje zapraszamy na stronę www.lodzratunkowa.pl oraz na stronę centrum, aby obejrzeć zdjęcia: www.centrumspoleczne.pl.

Zapraszamy także do obejrzenia sondy ulicznej na temat świadomości HIV/AIDS w Łodz przeprowadzonej specjalnie na potrzeby projektu: www.youtube.sonda

 

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć.

{gallery}galeria/europejskieuczestnicy/krawczynska{/gallery}