Drukuj

Bogusia zorganizowała Dziecięcy Turniej Rycerski, którego pomysłodawcami są Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Zgierzu.

Dziecięcy Turniej Rycerski w Zgierzu

Celem projektu jest zapoznanie społeczności lokalnej Zgierza z wolontariuszami z Centrum Wolontariatu w Zgierzu oraz Wolontariatu Europejskiego poprzez organizację warsztatów dla dzieci i wolontariuszy z Centrum Wolontariatu  oraz Wielkiego Turnieju Rycerskiego dla Dzieci.

Obecni na turnieju byli także rycerze z bractwa rycerskiego poczet Jaśmina, którzy uświetnili swoją obecnością turniej opowiadali zainteresowanym o tradycjach i historii rycerstwa. Prezentowali również tradycyjne elementy ubioru, oraz miecze, broń palną i pokazową walkę. Bardzo dużą popularnością cieszyła się również wspólna biesiada podczas której wszyscy wymieniali się uwagami na temat turnieju i pomysłami na przyszłość.

Koordynatorka projektu, Bogusia Łuczak-Filipek ocenia: "Udało nam się zrealizować wszystkie zakładane cele, chociaż w różnym stopniu. Na pewno, wszystkie osoby obecne na turnieju, miały okazję, porozmawiać z Wolontariuszami z Polski i zza granicy, którzy z dużym zaangażowaniem, opowiadali o  działalności swojego Centrum  Wolontariatu i zachęcali do wstępowania w szeregi wolontariuszy. Oferowali również swoją pomoc babciom dzieci obecnych na turnieju. Również zaangażowanie i serce jakie wolontariusze włożyli zarówno w organizacje samego turnieju, jak również podczas jego trwania w opiekę nad dziećmi bardzo zaimponowała obserwującym wszystko rodzicom".