Drukuj

 

Debata młodzieżowa "Młodzież z mniejszymi szansami, a dialog strukturalny i polityka UE"

Cele projektu były bardzo szczytne:  promowanie wśród młodzieży aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego. Ponadto projekt miał na celu rozwijanie poczucia solidarności i promowanie tolerancji wśród młodzieży, przyczynianie się do podnoszenia jakości systemów wspierających działalność młodzieżową i rozwijanie potencjału organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie problematyki i działań młodzieżowych. Ważne było także stworzenie możliwości dyskusji, aktywnego uczestnictwa i przekazywania informacji o zagadnieniach związanych z dialogiem strukturalnym i problematyką Unii Europejskiej.

W ramach miniprojektu miejsce miały spotkania z władzami, służące zapoznaniu się z problematyką, a także warsztaty dla młodzieży przygtowujące do poprowadzenia debaty oksfordzkiej. Kulminację stanowiła Debata oksfordzka pod tytułem "Młodzież z mniejszymi szansami, a dialog strukturalny i polityka UE".

Jolanta Kubiak ocenia:"Współpraca z młodzieżą, nauczycielami oraz pracownikami Starostwa układała się dobrze. Udzielone wsparcie finansowe wystarczyło, aby został zrealizowany miniprojekt. Chciałabym w przyszłości pracować metodą projektu. Jestem zainteresowana współpracą z młodzieżą".


Kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu

{gallery}galeria/europejskieuczestnicy/kubiak{/gallery}