Już od września po raz kolejny Fundacja FERSO daje Wam możliwość przeżycia niezwykłej przygody- zostania opiekunem dla wolontariusza europejskiego (EVS).

Wolontariusz europejski to osoba pochodząca z jednego z krajów europejskich (nie tylko UE!), która ma 18-30 lat i zdecydowała się przyjechać do Polski, aby działać na rzecz naszego miasta. Na co dzień pracuje w przedszkolu lub bibliotece. A po pracy chciałaby poznawać polskich rówieśników oraz Łódź. Może chciałabyś/ chciałbyś jej w tym pomóc, a przy okazji podszkolić język angielski i nawiązać znajomości w międzynarodowym gronie?

Zadania mentora EVS:
- to przede wszystkim opieka i wspieranie swojego wolontariusza, pomoc mu kiedy tego potrzebuje
- uczestnictwo w spotkaniach mentorów i przygotowywanie wspólnie ciekawych wydarzeń dla grupy 10 wolontariuszy z całej Europy (od Hiszpanii po Gruzję)

Zatem jeżeli:
- jesteś w wieku 18-30 lat
- znasz przynajmniej trochę język angielski ( i/lub hiszpański, francuski, niemiecki)
- jesteś energiczny i pomysłowy
- masz trochę wolnego czasu popołudniami
- jesteś zainteresowany poznaniem nowych ludzi z międzynarodowego towarzystwa i gotowy na roczną współpracę z nimi

To jesteś idealnym kandydatem to funkcji mentora EVS!!

UWAGA!! Spotkanie organizacyjno – informacyjne odbędzie się 31 sierpnia. Dokładne miejsce i godzina zostana wysłane do zainteresowanych osób, które na maila  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przeslą swoje zainteresowanie tematem. Wystarczy mail (w temacie: mentor) z informacją o chęci podjęcia się tego zadania + krótkiej motywacji.

W razie jakichkolwiek pytań piszcie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logowanie

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)