SZKOLENIE „Mission impossibe?- o wizji i misji w organizacji pozarządowej”

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.

SZKOLENIE „Zarządzenie projektem w oparciu o misje, wizje i strategie rozwoju organizacji”

15 - 16.11.2013Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.

SZKOLENIE „Analiza potrzeb organizacji”

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie.Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi, grup nie formalnych, organizacji studenckich,  lokalnych liderów, aktywnych łodzian na polu obywatelskim.

Nasza europejska wolontariusza Dorota Rydel opowiada o swojej przygodzie z EVS-em. Chcecie dowiedzieć się jak dokładnie wygląda życie wolontariusza na wyjeździe? Albo może macie obawy bądź wątpliwości co do swojego udziału w Wolontariacie Europejskim?

Zapraszamy do lektury!

Tekstu jest w języku angielskim i  specjalnie nie przetłumaczyliśmy,żebyście mogli ocenić swoje umiejętności językowe:)

 

 

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wyjazdem w ramach programu EVS - Wolontariat Europejski.

data: 5.09.2012

godzina: 17:30

miejsce: 28 pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 Łódź

Biuro Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie /sms na nr 507-101-42

 

 

 

 

Łódzka Akademia Skutecznego Obywatela zaprasza 14 i 15 września


 

 

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w ramach Łódzkiego Centrum Obywatelskiego  ma przyjemność zaprosić na szkolenie  dotyczące Zarządzania finansami w organizacji.

 

Szkolenie skierowane jest dla osób współpracujących i  pracujących w organizacjach pozarządowych z Łodzi.

Już od września po raz kolejny Fundacja FERSO daje Wam możliwość przeżycia niezwykłej przygody- zostania opiekunem dla wolontariusza europejskiego (EVS).

 

Wolontariusz europejski to osoba pochodząca z jednego z krajów europejskich (nie tylko UE!), która ma 18-30 lat i zdecydowała się przyjechać do Polski, aby działać na rzecz naszego miasta. Na co dzień pracuje w przedszkolu lub bibliotece. A po pracy chciałaby poznawać polskich rówieśników oraz Łódź. Może chciałabyś/ chciałbyś jej w tym pomóc, a przy okazji podszkolić język angielski i nawiązać znajomości w międzynarodowym gronie?

Centrum Edukacyjne Koala ul. Śląska 49

oraz

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia nr 5 ul. Wilcza 7

zapraszają na


Weekend Portugalski

2-3 czerwca 2012

Program: ...

 

Współpraca z sektorem publicznym


29 maja (wtorek) i 30 maja (środa) odbędą się kolejne spotkania Ambasadorów Zmian. W tym tygodniu:


spotkanie z Łukaszem Prykowskim, Pełnomocnikiem Prezydent Miasta Łodzi ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (wtorek) oraz Patrycją Wojtaszczyk, koordynatorką  ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi(środa).

Żużlowy dzień matki i dziecka

 


Fundacja FERSO i Klub Żużlowy Orzeł Łódź mają przyjemność zaprosić
wszystkich na najbliższe spotkanie drużyny Orła z GTŻ Grudziądz, które
odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20.05.2012r. o godz. 15.00.

 

 

Z okazji zblizającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka wstęp

dla wszystkich mam wraz z pociechami będzie bezpłatny!


Po meczu będziemożliwość wstępu do parku maszyn, spotkania się z zawodnikami łódzkiej drużyny,

otrzymania autografów i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

 

Moi drodzy dobra wiadomość!


Organizatorzy konkursu fotograficznego "Changes" przedłużyli termin przysyłania zgłoszeń do 30 maja!

 


więcej informacji w naszym artykule: TUTAJ

lub na stronie konkursu : TUTAJ

Łódzkie Biuro Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii zaprasza do udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu „Zarządzanie miłością” skierowanego do młodych ludzi będących w związkach partnerskich i chcących inwestować w rozwój swojej relacji.

 

Co to jest Wolontariat Europejski - EVS?
Jak zostać wolontariuszem?16 maj godzina  17:00 Biuro Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ul. Piotrkowska 85 Łódź

proszę o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie /sms na nr 507-101-427

Kolejne spotkanie grup konsultacyjnych projektu Nie peniaj, zmieniaj! odbędzie się ono już 8. maja 2012 (grupa wtorkowa) o godz. 14:00 lub 9. maja 2012 (dla grupy środowej )w Fundacji FERSO i będzie prowadzone przez Tomka Lubotzkiego.

Zapraszamy naszych ambasadorów oraz nowe osoby, które chcą się do nas przyłączyć!

Łódzka Federacja Organizacji Pozarządowych organizuje konkurs fotograficzny, który odbywać się będzie jednocześnie w trzech miastach: w Łodzi, Stuttgarcie i Manchesterze.

Nagrodą dla autorów zwycięzkich zdjęć będzie wycieczka do Stuttgartu lub Manchesteru.

 

logowanie

 

 

 

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Jeżeli podoba Ci się nasz portal i chcesz wspierać opisywane tu inicjatywy młodzieżowe przekaż swój 1% podatku na naszą fundację.

Strona finansowana z 1% Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO)